Dla wygody użytkownika, strona przechowuje pliki cookies. Pozostając na stronie, akceptujesz politykę prywatności i cookies.

Fizykoterapia

FAQ - najczęściej zadawane pytania

 • Fizykoterapia
  Pytanie:

  Laser - 12 zł

  Odpowiedź:

  Działanie laserowe jest nowoczesną, interdyscyplinarną metodą leczniczą, znajdującą zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny. Chroni przed powikłaniami, oszczędza choremu bólu i skraca znacznie czas powrotu do zdrowia. Zasadnicze efekty kliniczne i towarzyszące im procesy, zachodzące w jej wyniku na poziomie tkankowym i komórkowym, możemy podzielić na kilka rodzajów: działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, regenerujące, odpornościowo-stymulujące, polepszające mikrokrążenie oraz odczulające.

  Pytanie:

  Krioterapia miejscowa (2 - 3 min) - 17 zł

  Odpowiedź:

  Metoda ta stosowana jest do leczenia łagodnych i złośliwych zmian skórnych, zapalenia stawów, przewlekłego zapalenia kręgosłupa szyjnego, zapaleń okołostawowych i urazowych, skręceń stawów, zwalczania przewlekłego i patologicznego bólu, leczenia odruchowej i ośrodkowej spastyczności mięśni w procesie rehabilitacji neurologicznej oraz leczenia ostrych i zadawnionych urazów sportowych, i pooperacyjnych.

  Pytanie:

  Magnetronic - 12 zł

  Odpowiedź:

  Użycie tego urządzenia zmniejsza dolegliwości związanych z bólem naświetlonego miejsca, zapobiega powstawaniu nowych ognisk zapalnych oraz przyspiesza leczenie już istniejących. Ponadto jest wspaniałym sposobem rozluźniania napiętych mięśni, poprawia metabolizm komórek.

  Pytanie:

  Elektroterapia- 15 zł

  Odpowiedź:

  Za pomocą różnego rodzaju prądów leczniczych. Celem elektroterapii jest złagodzenie bólu i poprawienie ukrwienia stymulowanej tkanki. Przyspiesza wchłanianie obrzęków i wysięków śród-stawowych.

  Pytanie:

  Ultradźwięki - 15 zł

  Odpowiedź:

  Podczas zabiegu wykorzystuje się drgania mechaniczne o częstotliwości 800-24000 kHz. 
  Podstawowym efektem działania ultradźwięków na tkanki jest działanie mechaniczne zwane "mikromasażem". Zabiegi ultradźwięków mają działanie: przeciwbólowe, zmniejszające napięcie mięśniowe, rozszerzające naczynia krwionośne, hamujące procesy zapalne, likwidujące tzw. ostrogi piętowe, powstawanie związków aktywnych biologicznie, wpływ na enzymy ustrojowe, hamowanie układu współczulnego, przyśpieszenie wchłaniania tkankowego.

  Pytanie:

  Lampy Sollux (10-15 min) - 10 zł

  Odpowiedź:

  Promieniowanie podczerwone emitowane przez Lampę Sollux dostaje się głęboko pod skórę, dzięki czemu pobudzony zostaje układ krwionośny. Powoduje to wzmożone ukrwienie, naczynia krwionośne rozszerzają się, w konsekwencji czego naświetlane miejsce otrzymuje więcej substancji odżywczych i szybciej wydala elementy szkodliwe. Lampa Sollux hamuje rozwój niektórych chorób i schorzeń oraz pomaga w procesie ich leczenia.

  Pytanie:

  Lampy Bioptron (12 min) - 10 zł

  Odpowiedź:

  Terapia Światłem BIOPTRON może w sposób naturalny wzmacniać regeneracyjne i utrzymujące równowagę zdolności organizmu, przez co pomaga organizmowi wyzwalać jego własny potencjał leczniczy. Po dojściu do tkanek energia światła wspomaga proces biostymulacji (co oznacza, że w pozytywny sposób stymuluje różnorodne procesy biologiczne w organizmie a tym samym wzmaga funkcje organizmu).

  Pytanie:

  Kinesiotaping - 20-50 zł

  Odpowiedź:

  Metoda terapeutyczna polegająca na oklejaniu wybranych fragmentów ciała plastrami o specjalnej strukturze, jest jedną z metod plastrowania. Wykorzystuje się w niej specjalnie wytworzony plaster – Kinesio Tex Gold. Jest to plaster nie ograniczający ruchów, rozciągający się tylko na długość, o ciężarze i grubości zbliżonych do parametrów skóry, odporny na działanie wody i umożliwiający przepływ powietrza dzięki falowemu utkaniu. 4 podstawowe funkcje fizjologiczne: Redukuje ból lub nadwrażliwość czuciową w skórze i mięśniach, koryguje działanie mięśni, redukuje nadmiar płynu limfatycznego powodującego obrzęki, koryguje pozycje stawu.

  Pytanie:

  Ćwiczenia indywidualne ( PNF, McKenzie, Ackerman) (30 min) - 60 zł

  Odpowiedź:

  Metody oparte na neurofizjologicznych podstawach rozwoju ruchowego człowieka. Zestaw ćwiczeń jest indywidualnie dobierany przez terapeutę i dostosowany do możliwości pacjenta, oraz wytyczonego celu. Metody znajdują zastosowanie przy leczeniu i rehabilitacji schorzeń ortopedycznych, neurologicznych, chorób zwyrodnieniowych, wad postawy.

  Pytanie:

  Ugul (30 min) - 10 zł

  Odpowiedź:

  Kabiny UGUL przeznaczone są do leczenia schorzeń narządów ruchu za pomocą ruchowych ćwiczeń i usprawniania leczniczego. Stosuje się w niej zawieszenia całkowite, ćwiczenia czynne w odciążeniu oraz czynne z oporem i z zastosowaniem systemu bloczkowo-ciężarkowego.