Dla wygody użytkownika, strona przechowuje pliki cookies. Pozostając na stronie, akceptujesz politykę prywatności i cookies.

Najlepsze przepisy w diecie daniela

Post Daniela - dieta oczyszczająca

1. Co to jest post Daniela

Post Daniela zwany kuracją warzywno-owocową jest forma postu pół-głodówki, czyli powstrzymaniem się od jedzenia. Czas postu uzależniony jest od indywidualnego zapotrzebowania organizmu i wacha się w granicach od 2-6 tygodni.

 

2. Na czym polega dieta postu Daniela - czyli co możemy a czego nie

Dieta polega na czasowym powtrzymaniu się od spożywania  pokarmów t.j. jak mięso, nabiał, cukier, produkty zbożowe, kawa, używki. Zalecane jest spożywanie wyłącznie warzyw i owoców w postaci soków, surówek, zup i warzyw gotowanych oraz kiszonych. Warzywa które spożywamy to: marchewka, seler, pietruszka, buraki, rzodkiewka, pomidor, cebula, ogórek, wszystkie kapusty i sałaty, kalafior, brokuł, kalarepa, dynia, cukinia, por, czosnek, rzepa oraz zioła świeże i suszone. Owoce: jabłka, cytryny, grejpfruty, kiwi, pomarańcze, jagodowe.  Dostarczamy dziennie od 500-800kcal.

 

3. Dla kogo jest, a dla kogo nie jest zalecany

Kuracja najlepsze efekty przynosi w chorobach cywilizacyjnych: cukrzyca, choroby układu krążenia, dna moczanowa, choroby skóry, alergie, RZS, infekcje bakteryjne i wirusowe.
Dieta nie jest zalecana w przypadku stanów skrajnego wycieczenia organizmu, po przeszczepach, gruźlicy, w czasie chemioterapii, jak również przy nadczynności  tarczycy w okresie ciąży i karmienia oraz przed okresem dojrzewania.

4. Jakie korzyści uzyskamy stosując post Daniela - efekty, kiedy i jak będą zauważalne

Kuracja oczyszcza organizm z toksyn, redukuje masę ciała, obniża poziom cukru we krwi, stabilizuje ciśnienie tętnicze, działa alkalizująco. Efekty uzależnione są od czasu trwania choroby i stanu zaawansowania, zalecane są powroty do diety jak również zdrowe odżywiania po jej zakończeniu.

 

5. Na jakie trudności mentalne może napotkać osoba stosująca post Daniela

Osoba stosując kuracje może spotkać się z negatywnym nastawieniem otoczenia co do działania które podejmuje, brakiem wsparcia ze strony najbliższych jak również osłabieniem wewnętrznej motywacji do zmiany nawyków żywieniowych.

 

6. Jak może reagować ciało w czasie diety

Podczas pierwszych dni postu pojawiają się tzw. kryzysy ozdrowieńcze, których stopień nasilenia zależy od ilości toksyn które znajdują się w organizmie jak również stylu życia i żywienia osoby która zdecydowała się na stosowanie diety. Najczęstsze przykre objawy to: ból głowy, niepokój, biegunka, zaparcia, objawy grypopodobne, nadmierna senność, ból stawów, ogólne osłabienie. Po ustąpieniu kryzysów ozdrowieńczych następuje przypływ energii, lepsze samopoczucie i jakość snu.

 

7. Efekt jojo - czy grozi w tej diecie

W celu zapobiegania efektowi  jojo należy w odpowiedni sposób powracać do „normalnego” jedzenia stopniowo wprowadzając kolejne grupy produktów. Nie należy zapominać o codziennej dawce aktywności fizycznej i racjonalnym żywieniu bogatym w warzywa i owoce.

 

8. Przykładowy jadłospis dzienny dla diety Daniela

  1. ŚNIADANIE:
    • Sok marchwiowy
    • Zakwas buraczany
    • Woda z ogórków kiszonych
    • Zupa cebulowa
    • Brokuł gotowany
    • Surówka z ogórka kiszonego z rzodkiewką
  2. Obiad:
    • Zupa ogórkowa
    • Cukinia faszerowana
    • Kapusta biała z marchewką
    • Kiwi
    • Kompot jabłkowy
  3. Kolacja:
    1. Leczo warzywne
    2. Pomidor na rukoli
    3. Surówka z białej rzodkwi i pomarańczy z jabłkiem